УИКЕНД и ПРАЗНИЦИ В РИМ – ВЕЧНИЯТ ГРАД: Самолетен Билет + 3 нощувки със Закуски в Raeli Hotel 4* + Панорамна обиколка на РИМ с екскурзовод за 820 лв.

Оферта № 1040
Отстъпка -4 %
820 лв.
  • Реална цена: 860,00 лв.
  • Спестяваш: 40,00 лв.
Офертата е изтекла

Рим, или Вечният град, е привличал посетители в продължение на над 2000 години. Това е един от най-величествените и романтични градове в света. Рим притежава атрактивна смесица от грандиозни забележителности и шумен живот. Пазаруване от италианските дизайнери, пухкав сладолед, пенливо капучино и изящни вина са само част от нещата, които може да пробвате.

 

Цените в таблицата по-долу са в ЛЕВА на човек, в стандартна стаяс включени летищни такси, по ранни записвания до 17.01.2020 г.

Дата

Човек в двойна / Тройна стая

Единична стая

Дете 2-11,99 г. в стая с 2 възрастни

28.03 – 01.04

4 нощувки

1080 940

980 1100

990 890

17.04 – 20.04

860 820

1080 990

760 690

01.05 – 04.05

860 820

1080 990

760 690

22.05 – 25.05

840 790

980 920

760 690

12.06 – 15.06

790 760

980 920

760 690

26.06 – 29.06

840 790

980 920

760 690

04.09 – 07.09

840 790

980 920

760 690

19.09 – 23.09

4 нощувки

1080 940

980 1100

990 890

02.10 – 05.10

860 820

1080 990

760 690

16.10 – 19.10

860 820

1080 990

760 690

03.12 – 06.12

840 790

980 920

760 690

10.12 – 13.12

820 760

980 920

760 690

17.12 – 20.12

820 760

980 920

760 690

 Цената включва:

  • Самолетен билет с директен чартърен полет на Bulgaria Air;
  • летищни такси;
  • регистриран багаж 20 кг и 5 кг ръчен багаж;
  • 3 нощувки със закуски в хотел от веригата Raeli hotels 4*;
  • панорамна обиколка на Рим с екскурзовод на български език;
  • трансфер летище – хотел – летище;
  • медицинска застраховка с покритие 10 000 евро и асистънс с ДЗИ;
  • представител на туроператора с български език.

Цената не включва – препоръчани допълнителни услуги, резервирани по желание:

  • Посещение на град-държава Ватикана - Ватикански музеи със Сикстинската капела и базиликата „Св. Петър“ – 85 лева за възрастен / 42 лева за дете от 2–11,99г.;
  • Римски площади – Пешеходна обиколка с екскурзовод на български език – 35 лева за възрастен / 18 лева за дете от 2-11,99г.;
  • Колизеум и Римски форуми – 60 лева възрастен / 30 лева дете;
  • Полудневна екскурзия до Тиволи – посещение на една от най-красивите средновековни папски вили: Вила Д‘Есте – 85 лева за възрастен / 42 лева за дете от 2-11,99г.;

Забележка: Разпределението на местата в автобуса се извършва по реда на записване. Всички деца ползват седалка в автобуса.

Цената не включва – задължителни доплащания:

  • общинска такса –заплаща се на рецепция и се определя и променя едностранно, без предупрежДение от местната общинска администрация.
  • такса гориво и вредни емисии – обявява се 21 дни преди полета. Цените са калкулирани с параметри 725$/ тон и 1 евро = 1,10 долара;
  • в общата цена на туристическия пакет не са включени такси, плащания и други допълнителни разходи, които не могат да се изчислят в разумна степен преди сключването на договора и може да се наложи да бъдат заплатени от пътуващия като напр. туристически такси, градски такси, такси за кацане или такси за отвеждане към или за слизане от борда на пристанища и летища, цената на входните билети за туристическите обекти, музеи, корабчета, фериботи, използването на обществен превоз за някои градове, консумираните напитки в автобусите или самолетите и др.

Полетно разписание на авиокомпания Bulgaria Air:

София – Рим: Излита в 07:35 / Каца в 08:30 ч.
Рим – София: Излита в 09:05 / Каца в 11:55ч.

Трансфер летище – хотел – летище:

Продължителност: около 2 часa и 15 мин. в посока с лицензиран автобус категория 3/4*.

 

Преди закупуване на ваучер е необходимо да проверите възможните свободни места за настаняване на тел: 0889 75 77 51 от Понеделник до петък от 09:30 до 18:00 часа.

За хотела

Настаняването е в хотел  4* от веригата Raeli hotels: Всички хотели са разположени в центъра на Рим, на пешеходно разстояние от гара Термини. Разполагат с всички необходими услуги – климатик, лоби, 24 часа рецепция.

Всички хотели са близо един до друг и са равностойни, като обзавеждане и ниво на услугите и закуската.

Стаите имат климатик, ТВ, баня с душ и тоалетна и са комфортно обзаведени.

онкретното име на хотел ще бъде ясно в дните преди полета.


3

Програма и Допълнителни екскурзии

 

Програма

Ден 1

Събиране на летище София, 2 часа преди полета. Отпътуване за Перуджа с директен полет от София. Кацане на летището в Перуджа. Трансфер до центъра на Рим.
Следва панорамна обиколка на Рим (включена в цената): Арката на Константин,

Колизеума- запазил спомена за една величествена империя, хълма Капитолия със статуята на Марк Аврелий, Авентинския хълм, площад Венеция, Колоната на Траян, замъка на Ангела, площад „Св. Петър“ и др.

Настаняване в хотела. Свободно време. Нощувка.

Ден 2

Закуска. Свободно време или възможност за допълнителна екскурззия по желание: Екскурзия до град-държава Ватикана. Следобяд свободно време или възможност за допълнителна екскурзия по желание: площадите на Рим – пешеходна обиколка с беседа до площад Испания, църквата “Санта Тринита дей Монти”, Фонтана “Ди Треви” – най-известният и най-красивият в цяла Италия, Пантеона, площад “Навона”. Необходимо е ползване на градски транспорт.

Свободно време. Нощувка.

Ден 3

Закуска. Свободно време или възможност за допълнителна екскурззия по желание: Колизеум и Римски форум – ще видим най-емблематични исторически паметници на Рим. Следобяд свободно време или възможност за допълнителна екскурззия по желание: Екскурзия до Тиволи:Посещение на средновековната Вила d’Este, включена в списъка на ЮНЕСКО за световното културно наследство.

Ден 4

Закуска. Освобождаване на хотела. Трансфер до летище Пердужда за полет до София. Продължителност на трансфера – около 2 часа и 45 минути. Пристигане в София.


Допълнителни екскурзии

Панорамна обиколка на Рим

Включена в цената

Разглеждане на: Върховния Касационен Съд; площад “Кавур”; Замъкът “Сан`т Анджело” – построен от император Адриан, за негова гробница и използван през Средновековието като отбранително съоръжение от папите; базиликата “Свети Петър” – най-голямата ренесансово-готическа катедрала в християнския свят, в чието строителство участие взимат архитекти като Браманте, Микеланджело, Рафаел; храмът на Херкулес Непобедимия; църквата “Санта Мария ин Козмедин”, известна с мраморния си релеф “Устата на истината”.

Обиколката продължава покрай Авентинския хълм; “Циркус Максимус”; Палатинския хълм с императорските дворци; сградата на организацията за храна и борбата с глада; хълмът Челио; акведуктът на Клавдий; величествената арка на император Константин; хълма Ескулино с Domus Aurea – златния дом, построен от император Нерон след големия пожар в Рим от 64 г.; руините на някогашната гладиаторска школа зад Колизеума. Фотопауза при Колизеума – най-големият амфитеатър от древноримската епоха.

Панорамната обиколка продължава към площад “Венеция”; Колоната на Траян – уникален паметник, покрит със спираловидни релефи; националния паметник на Виктор Емануил – олтара на родината; Капитолийският хълм със стълбите на Микеланджело и базиликата “Санта Мария ин Арачели” и Капитолийските музеи и др. Трансфер до хотела.

Цената включватранспорт и екскурзоводско обслужване на български език.

Цената не включва: разходи от личен характер.

Град-държава Ватикана (полудневна екскурзия)

85 лева за възрастен / 42 лева ( деца 2 – 11,99 г.)

Разходка из единствената по рода си държава, където духът и материята съжителстват от векове. Строгият и ревностен ред спазван и до днес доказват, че човек е способен да постигне съвършенството, което Бог е пожелал.

Разглеждане на Ватиканските музеи, където се съхраняват изключителните папски колекции от произвеДения на изкуството, произлизащи от всички краища на света: богати колекции от безценни произвеДения на скулптурата и изобразителното изкуство, религиозни книги и документи, разкриващи развитието на католицизма и целия свят, едно от най-пълните представяния на египетската и етруската цивилизация. Обиколката включва посещение на Сикстинската капела, в която са рисували едни от най-големите представители на Ренесанса като Ботичели, Гирландайо и Перуджино, а тавана и едната от стените са рисувани от Микеланджело. Обиколката завършва с посещение на базиликата „Св.Петър“.

Цената включвавходна такса за Ватиканските музеи, входна такса за църквата Св. Петър, слушалки и лицензиран местен екскурзовод на български език.

Цената не включва: разходи от личен характер.

*Препоръчва се заявяването на екскурзията предварително от България. На място не се гарантира, че ще има свободни места.

Римски площади (полудневна екскурзия)

35 лева за възрастен / 18 лева ( деца 2 – 11,99 г.)

Пешеходна разходка до площад “Испания” – където в миналото са живели много известни личности като Байрон, Гьоте, Стендал, Балзак и едно от най-предпочитаните от туристите място в Рим с прекрасна гледка към целия град; църквата “Санта Тринита дей Монти”; Фонтана “Ди Треви” – най-известният и най-красивият в цяла Италия, шедьовър на бароковата архитектура, в чийто център се издига бог Нептун със своята колесница във формата на раковина; Пантеона; площад “Навона”. Необходимо е ползване на градски транспорт.

Цената включва: лицензиран местен екскурзовод на български език.

Цената не включва: разходи от личен характер.

Екскурзия до Тиволи (полудневна екскурзия)

85 лева за възрастен / 42 лева ( деца 2 – 11,99 г.)

Отпътуване за град Тиволи. Посещение на средновековната Вила d’Este, включена в списъка на ЮНЕСКО за световното културно наследство. Вилата има необикновена концентрация на фонтани, нимфи и пещери, които ще Ви оставят безмълвни!

Цената включва: трансфер, екскурзоводско обслужване и входни такси.

Цената не включва: разходи от личен характер.

Колизеум и Римски форуми (полудневна екскурзия)

60 лева за възрастен / 30 лева ( деца 2 – 11,99 г.)

Пешеходна разходка до Колизеума и Римския форум, мястото откъдето в продължение на няколко века е туптяло сърцето на целия античен свят. Ще се видят базилика Юлия – катедралата на римското правосъдие, базилика Емилия, курията, където в продължение на векове са се събирали сенатори, рострите – трибуната, откъдето Марк Антоний произнася надгробна реч в памет на Цезар, арката на Септим Северий, umbilicus urbis – пъпът на света, miliarium aureum – нулевата точка, началото на всички пътища, които водят към Рим, mundus –  вратата към отвъдното, храмът на Сатурн, храмът на Диоскурите, храмът на Веста, където се е пазел свещеният огън и свещени предмети с огромно значение, храмът на Юлий Цезар, където е кремиран Цезар.

Палатинският хълм, където се намират руините на дворците на римските императори – Domus Augustana, Domus Flavia, палатинският стадион, casa romuli – останки от колибата на Ромул, първият римски цар, храмът на Маня Матер, великата богиня Кибела.

Цената включва: вхоДен билет, лицензиран местен екскурзовод на български език.

Цената не включва: разходи от личен характер.



Описание
Ед. цена
Брой
 
УИКЕНД В РИМ – ВЕЧНИЯТ ГРАД: Самолетен Билет + 3 нощувки със Закуски в Raeli Hotel 4* + Панорамна обиколка на РИМ с екскурзовод за 820 лв.
820,00 лв.
860,00 лв.
Осигурено от Евър Травел, лиценз № PK-01-6941
Условия на офертата
  • Валидност на ваучера: 28.03.2020 до 20.12.2020 г
  • Можете да закупите неограничен брой ваучери за себе си и приятели; 
  • Ваучерът НЕ важи за пътувания извън посоченият период; 
  • Преди закупуване на ваучер е необходимо да проверите възможните свободни места за настаняване на тел: 0889 75 77 51 от Понеделник до петък от 09:30 до 18:00 часа.
  • Запитването за свободни места НЕ е РЕЗЕРВАЦИЯ! След заплащане на ваучера, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се обадете на телефона, посочен във ваучера Ви, непосредствено под номера и секретния код, за да направите своята РЕЗЕРВАЦИЯ.
  • Всички условия на Lapni.bg